Kolegové,

O víkendu 23-24/ XII 2019 jsme se zúčastnili  jako delegáti  ,autor článku a MUDr. Pavel  Zídek ,  řádného  , výročního , sjezdu ČLK v Brně v hotelu  Voroněž.  Sjezd nebyl volební, přesto atmosféra  byla někdy výbušnější.  O podrobnostech se dočtete na celostátním webu ČLK , já vybírám pouze  pár bodů:

Byl odhlasován plánovaný úvěr  na rekonstrukci Domu lékařů ve Vysočanech. Stavba by měla být hotova do dalšího sjezdu. Už se těšíme.

Příspěvky se nemění .

Co se mění a to raketově , je skladba lékařů v Česku. prof. RNDr.   z ÚZISu měl opět prezentaci při které nám tuhl úsměv. Náklady na léčbu budou v budoucích cenách v roce 2030 trojnásobné . Je sestupná demografická linie lékařů/ lékařek , rozumějte  u zvířat  by se řeklo  nezvratný úhyn. Ale ! máme ještě šanci v nastávajících 15  letech. Když se čísel chopí  osvícení politici a začnou konat .Zachránit nás mohou pouze čeští lékaři/ lékařky  , kterých musí vystudovat dostatek  a musí mít podmínky pro práci  a vzdělávání v ČR .

Přikládám graf hrůzy. Vyplývá z něj, že náklady na zdravotní péči se v roce 2030  ztrojnásobí  z cca 20 mld. na  600mld. Naštěstí vláda na tento problém již reaguje a od příštího roku navyšuje platbu za státního pojištěnce o 49Kč/ měsíčně .

Tak hodně zdaru.

Váš Petr Kubarič